ISISO Sanayi Sitesi Z Blok 10. Yol No:14 Esenyurt-İSTANBUL

8x3x2,5 Metre. Box Tipi Fırın. 60 Metre Uzunluğunda Otomatik Konveyör Hattı.

8x3x2,5 Metre. Box Tipi Fırın. 60 Metre Uzunluğunda Otomatik Konveyör Hattı.
elektrostatik toz boya hizmeti

Dünyada oluşan çevre bilincine paralel olarak geliştirilen, metallerin ve toz boya materyalinin bir manyetik ortam içerisinde farklı elektrikle yüklenmeleri, bunun sonucunda toz materyalin mıknatıs etkisiyle metal yüzeyi kaplaması esasına dayanan bir boyama yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Toz boya kaplanan metal yüzey 180-200 derece yüksek ısı ile fırınlanarak boyanın kürlenmesi sağlanmakta ve böylece metalin bir parçası haline gelen boyalı bir yüzey elde edilmektedir.

Elektrostatik toz boya tesisimizde malzemeler müşterilerimizin talebi doğrultusunda istenilen renk ve boya çeşidine göre boyanır. Boyanın malzemeye daha iyi nüfuz etmesi için malzemeler boyanmadan önce yağ alma ve fosfat kaplama işleminden geçer, akabinde elektrostatik toz boya metal malzemeye püskürtülerek yapıştırılır ve sıcaklığı 200 dereceyi bulan pişirme fırınlarında boyanın metal malzemeye tamamen yapışması sağlanır. Son kontroller yapıldıktan sonra malzemeler kalite kontrol biriminde kontrol edilir ve paketlendikten sonra müşteriye sevkiyatı gerçekleştirilir.

Kusursuz Kaplama
Toz boyanın polimerizasyonu pişme işlemi sırasında boyanın malzemeye tutunmasını sağlar. Sonuçta elde edilen kaplama aşınmaya, korozyona, kimyasal etkilere ve darbelere karşı mükemmel bir direnç gösterir. – Toz boya üreticilerinin sürekli araştırmaları sonucu renk, parlaklık, doku, dayanıklılık ve uygulama kolaylığı gibi önemli avantajlar kazanılmıştır.

Bakım Kolaylığı
Toz boyama sistemlerinin bakımı çok kolaydır: Renk değişikliği sırasında boya kabini ve tabancalar basınçlı hava ile temizlenir ve silinir.

Çevre Duyarlılığı
Çevre dostu bir proses olan toz boyada uçucu petrol kaynaklı (solventler) bulunmaz. Bu sadece çevreyi korumakla kalmayıp aynı zamanda işçi sağlığını da korur. Boyacının sadece bir toz maskesi takması yeterli gelecektir.

Ekonomik
Toz boyama sistemlerinin ekonomik çalışmasının nedenleri: – Fazla atılan boya yeniden kullanılır. – Genellikle ön boyama gerektirmez. – Toz boya üreticisinden alındığı gibi kullanılır. Kullanmak için ön karıştırma veya hazırlık gerektirmez. – Karışım havası kullanmayı gerektirmez; tüm ortam havası filtreden geçip ortama geri verilir.

Kazançlı Yatırım
Tüm bu parametreler değerlendirildiğinde toz boyama geleneksel boyama sistemlerine göre daha avantajlıdır. İlk yatırım maliyetini kısa zamanda amorti etmesinin nedenleri: – Büyük tesislerin üretkenliğini arttırması – Otomasyona adapte olabilmesi – Daha az boya malzemesi kullanması – Düşük bakım giderleri – Solvent kullanımından doğan giderlerin yok olması – Karışım havası cihazı gerektirmemesi – Mükemmel kaplama kalitesi – Yanlış ve bozuk uygulamalar fırına girmeden kolayca temizlenip tekrar boyanabilir. Bu faktörlere göre elektrostatik toz boyama sistemleri ilk yatırım maliyetini çabuk bir şekilde karşılar. Toz boyama kazandıran bir yatırımdır.

Kullanım Alanları
Toz boya, otomotivden inşaata beyaz eşyadan bisiklet sanayine kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ayrıca, her çeşit aluminyum saclar,çelik kapı ve asansör sistemleri ve her türlü metal malzemeler toz boyanın kullanıldığı yerlerdir. Görüldüğü gibi toz boyama, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Örnek Çalışmalarımız

HİZMETLERİMİZ